Ascultă Radio România Constanța Live

perechea romano olandeza a fost invinsa

Tecău și Rojer au fost eliminați din turneul Indian Wells

Publicat de Claudiu Dobrescu, 14 martie 2019, 07:55

Perechea româno-olandeză formată din tenismenii Horia Tecău și Jean Julien Rojer a fost învinsă în sferturile turneului de 1.000 de puncte de la Indian Wells.

Tecău şi Rojer au pierdut cu scorul de 6-7 (6/8), 6-2, 6-10, partida cu Novak Djokovic (Serbia) şi Fabio Fognini (Italia), după o oră şi 36 de minute de joc.

Pa tabloul de simplu, Novak Djokovic (locul 1 ATP) a fost învins, cu scorul de 6-4, 6-4, de Philipp Kohlschreiber din Germania (tenismen aflat în prezent pe locul 39 ATP).

Simona Halep şi-a aflat adversara din primul tur la Hong Kong
Sport duminică, 27 octombrie 2024, 06:01

Simona Halep, beneficiara unui wild card, va juca în prima rundă a turneului WTA 250 de la Hong Kong cu Yue Yuan din China, a şasea favorită,...

Echipa de handbal masculin CSM Constanța a scăpat de sancțiunile Comisiei Centrale de Disciplină
Sport sâmbătă, 26 octombrie 2024, 08:35

...

Mâine se dispută meciurile din play-off și play-out în cadrul Ligii de Tineret la fotbal
Sport sâmbătă, 26 octombrie 2024, 08:22