Ascultă Radio România Constanța Live

Marius Copil învins de Benjamin Lock în primul meci din Cupa Davis

Publicat de Claudiu Dobrescu, 5 aprilie 2019, 15:59

Tenismenii Marius Copil  (România) și Benajmin Lock (Zimbabwe) s-au confruntat astăzi de la ora 15.00 în primul meci din Grupa a-II-a, Zona Europa-Africa în cadrul Cupei Davis, o competiție organizată în Sala Polivalentă de la Piatra Neamț.

Lock a impresionat prin jocul său în forță și s-a impus în primul set cu 6-4, având servicii bune și mai ales, retururi puternice care l-au surprins pe Marius Copil.

În setul al doilea lupta a fost mai strânsă.Jucătorul român s-a apropiat la scorul 3-4 la game-uri dar a comis multe greșeli la serviciu și la retur, trimițând multe mingi în afara terenului sau în fileu.

Mai calm decât adversarul său, Benjamin Lock a avut ocazia să inchidă partida când conducea cu 5-4 la game-uri, dar Copil a egalat, 5-5.După încă două game-uri, Lock se impune cu 7-5 și aduce primul punct pentru Zimbabwe.

Urmează al doilea meci al zilei, Dragoş Dima (locul 327 ATP) vs Takanyi Garanganga (locul 449 ATP).

Echipa de handbal masculin CSM Constanța a scăpat de sancțiunile Comisiei Centrale de Disciplină
Sport sâmbătă, 26 octombrie 2024, 08:35

...

Mâine se dispută meciurile din play-off și play-out în cadrul Ligii de Tineret la fotbal
Sport sâmbătă, 26 octombrie 2024, 08:22