Ascultă Radio România Constanța Live

Echipele FC Viitorul U17 și U19 vor juca în finalele din Liga Elitelor

Publicat de Claudiu Dobrescu, 20 mai 2018, 08:39

Stadionul „Orășenesc” din Ovidiu a găzduit ieri meciul dintre echipele FC Viitorul U17 și UTA U17. Jucătorii formației gazde, antrenați de Constantin Fălină și de Nicolae Roșca s-au impus cu 4-0.

Marcatorii celor patru goluri au fost Louis Munteanu în minutele 22, 29, 47 și Girsik în minutul 70.În meciul din tur, echipa constănțeană a câștigat cu 1-0.

FC Viitorul U17 s-a calificat astfel în finala Ligii Elitelor la această categorie de vârstă.În ultimul act al competiției, constănțenii vor juca împotriva echipei CSU Craiova U17 (scoruri 2-1 și 2-0 cu Sporting Vaslui U19). Finala Ligii Elitelor U17 va avea loc la  2 iunie.

Tot ieri s-a disputat la Cluj și semifinala dintre CFR Cluj U19 și FC Viitorul U19.Gazdele s-au impus cu 2-1, dar FC Viitorul U19 în tur a învins cu 4-1.Cu scorul general de 5-3, FC Viitorul U19 se califică în finala Ligii Elitelor U19, fază a competiției în care o va întâlni pe Dinamo (scoruri 4-0 și 0-1 cu Ardealul Cluj).

Finala Ligii Elitelor U19 este programată la 2 iunie.

Simona Halep şi-a aflat adversara din primul tur la Hong Kong
Sport duminică, 27 octombrie 2024, 06:01

Simona Halep, beneficiara unui wild card, va juca în prima rundă a turneului WTA 250 de la Hong Kong cu Yue Yuan din China, a şasea favorită,...

Echipa de handbal masculin CSM Constanța a scăpat de sancțiunile Comisiei Centrale de Disciplină
Sport sâmbătă, 26 octombrie 2024, 08:35

...

Mâine se dispută meciurile din play-off și play-out în cadrul Ligii de Tineret la fotbal
Sport sâmbătă, 26 octombrie 2024, 08:22