AUDIO – La Mulți Ani!, RADIO CONSTANȚA

Publicat de , 20 ianuarie 2017, 16:52 / actualizat: 25 ianuarie 2017, 12:47
„Aici, Radio Constanţa!” se auzea pentru prima dată în urmă cu 27 de ani, pe 21 ianuarie 1990, pe frecvenţa 100,1, la Constanţa.
Ascultătorii Radio Constanța ne-au dezvăluit că pentru ei radioul public din Dobrogea transmite știrile la modul la care doresc cetățenii să le recepționeze. Unii dintre cei care ne urmăresc programele o fac încă din 1990, dar sunt și mulți tineri, care ne demonstrează că Radio Constanța va rămâne mereu un post tânăr și dinamic.
Radio Constanța este o necesitate pentru dobrogeni, programul este complex și plin de viață, este fondul muzical pe care unii dintre ascultători își desfășoară activitățile zilnic.
De 27 de ani Radio Constanța face parte din viaţa dobrogenilor. Este prietenul obiectiv și optimist, care și-a câştigat respectul prin calitate şi prin faptul că este aproape de toată lumea, în orice moment, punând în undă și pe platforma online cele mai folositoare informații.